İnceleme: Origins Let Us Glow Cilt Bakım SetiMerhaba!

Son zamanlarda ihtiyacım doğrultusunda farklı markaların cilt bakım ürünlerini içeren setler deneyimleme fırsatım oldu. Geçtiğimiz aylarda deneyip inceleme yazılarını yazdığım Bobbi Brown Party Detox Set ve Gülsha Seyahat Seti 'nden sonra bugün blogumda Origins Let Us Glow Cilt Bakım Setinden bahsedeceğim.Origins Let Us Glow Cilt Bakım Setinin içerisinde büyük boy geri dönüştürülebilir mor bir makyaj çantası - şu an annem kullanıyor- ve bu çantanın altında ise seyahat boy dört cilt bakım ürünü yer alıyor.Setin içerisinde yer alan ürünler ve miktarları ise şu şekilde;

*Ginzing™ Energy-Boosting Moisturizer (50ml)
*Ginzing™ Refreshing Eye Cream (5ml)
*Original Skin™ Renewal Serum (15ml)
ve
*Ginzing™ Refreshing Scrub Cleanser (50ml)


Origins Original Skin™ Renewal Serum: Gözenek görünümünü azaltan ve ciltteki sebumu dengeleyen bu serumu yağlı cilde sahip olanlar severek kullanacaktır. Ancak hassas / kuru cilde sahip olduğum için nemlendirme etkisini yeterli bulmadım ve cilt bakım rutinime nemlendirici öncesi adım olarak eklemeyi denedim. Serum cildimde parça parça soyulduğu yetmiyormuş gibi, bir sonraki sabah büyük ve ağrılı birkaç sivilce ile uyandım. Setteki en başarısız ürün oldu benim için.

Origins Ginzing™ Refreshing Scrub Cleanser: Ne çok nazik, ne çok sert tanecikleriyle son zamanlarda denediğim -Rosense, Yves Rocher- tanecikli temizleyiciler içerisinde en başarılısı oldu. Günlük kullanmak için uygun bulmadım ancak haftada bir kullanılabilir. Uygulama sonrasında tazelenmiş, duru bir cilt bırakıyor. Setin içerisinde en sevdiğim ürün bu oldu. Yalnız dikkat, cilt temizleyici amacı ile kullanırken jel yapılı olduğu için kolayca göze kaçabiliyor ve tanecikler epey batma yapıyor!Origins Ginzing™ Energy-Boosting Moisturizer: Sette denediğim ilk ürün, jel yapılı, emilimi kolay, silikon ağırlıklı bir gündüz cilt nemlendiricisi. Buram buram turunçgil kokulu olmasından hoşlanmasam da uygulama sonrasında cildi daha sağlıklı gösteriyor olmasını sevdim. Ne yazık ki set içerisindeki serum ile yaşadığım sorunu bu ürünle de yaşadım ve yeterince nem sağlayamadığı için altına / üstüne başka bir ürün kullandığımda ya da üzerine bb krem / fondöten gibi renkli bir ten ürünü uyguladığımda parça parça soyulduğu için kullanmaya son vermek durumunda kaldım. Şu an cildi bana kıyasla daha yağlı olan bir arkadaşım bu ürünü severek kullanıyor.Origins Ginzing™ Refreshing Eye Cream: Sedefli, ne ince ne de kalın bir yapıya sahip olan gündüz kullanımına uygun bir göz kremi. Nemlendirmesi sıradan, yaz mevsiminde gündüz kullanımı için yeterli. Sedefli yapısı sebebiyle uygulama sonrası göz altları inci ışıltısıyla parlıyor, bu nedenle yaz aylarında bronzlaşınca kullanmaya uygun değil, açık buğday tenli olduğum hâlde bazı günlerde bu yapay ışıltıdan rahatsız oluyorum çünkü kendini fazlaca belli ediyor. Bitirince yeniden almayı düşünmüyorum ancak beyaz tenliler gündüz kullanımı için sevecektir.Origins Let Us Glow Cilt Bakım Seti ile olan deneyimim bu şekildeydi. Marka hakkında güzel yorumlar okusam da, set içerisindeki ürünler benim cilt tipime hitap etmediği için beklentimi karşılayamadı. Peki sizin favori Origins ürünleriniz neler?

Origins Let Us Glow Cilt Bakım Seti hâlâ Sephora mağazalarında satılmakta. Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın!

2 yorum:

  1. aslında cilt tipi olarak bana uygun ama yine de tereddüt ediyorum bu markayı denemekte sanki lmayacakmış gibi geliyor belki de yine çok abartılı övgülerin sonucudur bilemiyorum :-/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Eğer cilt tipine uygunsa, bakmanı öneririm; başarılı ürünleri var. Hatta set olarak da bakabilirsin :*

      Sil