Bitenler ve Çöpe Gidenler - 11

   Merhaba kızlar bugün sizlere Haziran ayının biten ve çöpe giden ürünlerinden bahsedeceğim. Biraz geç kaldım, kabul ama bir kaç gün önce spor salonuna başladım ve bu salonu bulana kadar günlerce araştırma yaptım, bir sürü salon gezdim. Sonunda uzun ve bol ürünlü bir yazı ile sizinleyim!
   Aylarca bana vicdan azabı çektirecek, kullanmak için kendimi zorlayacağım verim alamadığım ürünleri taşınırken attım, çok da iyi yaptım! Bu sebeple bu yazı bitirdiğim ürünlerin yanı sıra, bana fenalık geçirten bitemeyen ürünler yazısı olacak.


Diadermine Essential Care Arındırıcı Peeling: İçerisindeki deniz kumu ile peeling görevini gerçekleştiriyor. Ama deniz kumu, malum, suda erimediği için siz cildinize bu ürünü sürttükçe çizmeye devam edecektir. Üzerinde ölü cildi nazikçe yeniler yazıyor ama öyle bir şey yok. Tahrişten dolayı hassasiyet daha da artıyor. Hassas cilde sahip olduğum için canımı yakıyordu bu durum, bu sebeple hassas cilde sahip olanlara önermem. Arkasında nemlendiriyor yazıyor ama öyle bir şey de yok. İnat edip bitirdim, içerisinde çok az kalınca da elimde kullandım. Seveni çok ama ben bir daha almam.

Cettua 1 Dakikada Spa Etkisi Sağlayan Temizleyici Maske: Bu maskeyi alalı 6 ay oluyor. İçerisinde 3 tane vardı. Arkasında anında ısıtır diyor, ben onu hissetmedim ama elimle yüzüme masaj yaparak kullanırken sanki yüzüme sıcak bir şey yaklaştırılmış gibi hissettim. Diğer Cettua ürünleri gibi bu da Gratis 'te satılıyor. Etkisini görmediğim için bir daha almam.

Avon Care 3 in 1: Temizleyici, tonik ve nemlendirici görevlerini yerine getirdiğini iddia eden bu ürün benim şu ana kadar kullandığım "en gereksiz" üründür. İki vücut kremi alana hediye kampanyası varken almıştım, bu ürünü bir kere bile yüzüme sürmedim. Ama şöyle söyleyeyim arada elimi yıkamak için sıvı sabun öncesinde ya da yalnız başına kullandım. Arkasında masaj yaparak köpürtünüz yazıyor ama ne kadar uğraşırsam uğraşayım köpürmüyor, bir tek baloncuk bile yapamadım. Bununla elimi yıkayıp sonrasında sıvı sabunla yıkadığımda elimi temizlemediğini görüyordum. Kıvamını aşağıda görebilirsiniz, bu kıvamda tonik olmaz zaten pamukla cildinize uygulayınca cildin onu emmesi saatler sürer, yapış yapış bir de, ıyy ! Nemlendirici konusu da aynı şekilde! Bu ürün niye üretilmiş ya! Çöp.

Sephora Çift Fazlı Makyaj Temizleyici: Tarihi geçtiği için atıyorum, yazısı için tık tık.

Balmy Mucize Eldiven: Özellikle seyahatlerde kullanıyorum. Harika bir ürün. Yedeği var.


Rival de Loop Clean Clean & Care Yüz Yıkama Jeli: Kısa sürede bitirdiğim bir jel. Normal ve karma ciltler için diyor ama bence yağlı ciltlere daha uygun. Çünkü benim karma cildimi kuruttu. Hiçbir tahriş yaşamadım. Cildi güzelce temizliyor. Yağlı cilde sahip olanlara kesinlikle öneririm, denemek için benim aldığım gibi seyahat boyu (50 ml) alabilirler. Ben bir daha almam.


Göz Bandı: Gratis indirimlerinden birinden aldım. Ama bir türlü anlaşamadık. Uzanıp gözlerimin üzerine koyuyorum ama homojen durmuyor ben ne kadar düz yatarsam yatayım. Altta toplanıyor bu da göz altlarıma büyük bir yük bindiriyor. Hani amaç daha dinlenmiş göz çevresi ama ben ağrıyan göz altlarıyla kalkıyorum bunun altından. Çöpe gidiyor.

Clinique Anti Blemish Solution: Bir aydır yüzümde normalden daha fazla sivilce gözlemledim, hatırlarsanız şurada yazdığım arkadaşımın bana hediye ettiği ürünler içerisinden bu seriyi hatırladım. Sivilce azaltıp azaltmadığını bilmiyorum çünkü bu konuda çok pimpirikli olduğum için sivilce önleyici bir sürü ürünü aynı anda kullandım ama şunu söyleyebilirim cildime hiçbir zarar vermedi ve nemlendirmesini çok beğendim. Elimdeki nemlendiriciler bittiğinde aklımda başka bir şey olmazsa alabilirim.


Day's Allfree Natural Deodorant Rosemary: Bunu ben değil arkadaşım bitirdi. İçerisinde paraben, alüminyum ve alkol yok. Alüminyum içeren deo stickler kullanmamalısın diye başının etini yediğim bir gün de bunu bulmuştuk ve denemesi için aldık. Eskiden Rossmannlarda satılıyordu. Ancak bunu piyasada bulamıyoruz. Eğer görürseniz lütfen haber verin :( 10 kutu alacak arkadaşım, o derece sevdi bu ürünü.
Onun yorumları "Kuru olmaması ve güzel kokması nedeniyle severek kullanıyordum, fakat bitince yenisini bulamayınca büyük hayal kırıklığı yaşadım, boynu bükük şekilde aramalarıma devam ediyorum."

Lady Boutique Parfüm: Collezione 'da satılan bir ürün, bana hediye gelmişti ama kullanamadım maalesef. Erkek parfümü gibi kokuyor (erkek parfümlerini severim ama bunun tanımlayamadığım farklı notaları var) 80 ml lik ürünün 10 ml ini zar zor kullanmışımdır. Sevecek birine veriyorum.

Dove Original Deo Stick: Daha önce bir alışveriş yazımda da yazdığım gibi, alüminyum içeriyorlar ancak beni acabalar içinde bırakmadan, görevini yerine getiren bir ürün. Her yıl bir tane alıyorum ve hepsini bitirmiyorum elbette. Yenisini aldığım için bu çöpe gidiyor.

Eyüp Sabri Tuncer Kolonyalı Mendil Çeşme Limonu: Sevenleri var ancak ben kokuyu sevmedim. Biraz fazla keskin geldi.

Eyüp Sabri Tuncer Pretty Women Perfume Jewels: Taze çiçek notaları ve odunsu notalar içeren hoş bir koku, mükemmel değil ama.


A plus + Saç Bakım Maskesi Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin: Bim 'den 5 TL gibi bir fiyata almıştım. İki türü vardı bunun ben onarıcı bakım formülü olanı seçtim. İçerisinde dört çeşit yağ varmış, bunlardan biri de meşhur argan yağı. İçerisinde Paraffinum Liquidum yani mineral yağ var.Mineral yağ daha önce de dediğim gibi gözenekleri tıkayan bir petrol türevi ve hücre gelişimini yavaşlatıyor. Yani bu da saç diplerinize sürmeyin demek oluyor. Aşırı bir parfümü var ürünün. Daha önceki bitenler yazılarımdan birinde bir pudradan daha çok pudra içeren bir deodoranttan bahsetmiştim. Bu maske de bir parfümden daha çok parfüm içeriyor. Eğer kokusunu severseniz bu özelliği hoşunuza gidebilir ama açtığım zaman böyle "şeker, şeker, şeker" kokarak beynimi ele geçirince maalesef sevemedim. Bir saç maskesi olarak nasıldı derseniz, saç kremi ayarındaydı.Tamamen bitirdim. Bir daha almam.

Sarıkız 2 Phase Conditioner: Bu arkadaş çift fazlı bir mavi su spreyi. Fön suyu olarak da biliniyor. Bu 400 ml, bunun bir küçük boyu daha vardı ama ben aklım sıra ekonomi yaparak bu dev boyutlardakini aldım. Yani bırakın bitirmeyi, 100 ml 'ini anca bitirmişimdir, o da çok zorlanarak. Yapış yapış, şekerli bir kokusu var. Bu ürünün sevenleri var ama ben sevemedim. Çöpe gidiyor.

Donut Topuz Tokası: Rossmann 'dan aldım, sanırım markası For Your Beauty idi ama emin değilim. Sanırım saçlarımın çok uzun ve çok gür eh biraz da asi olmalarından dolayı topuz un t sini yapamadım. Ya da ben beceriksizim, bilemiyorum. Bir arkadaşıma verdim kullanması için.


Synergen Kafeinli Vücut Losyonu: Sıradan bir vücut losyonu. 12 ay kullanım süresi vardı ama ben yarısını anca bitirdim. 400 ml olunca da bitmedi demek ki. Çöpe gidiyor.

Watsons Chili Firming Body Scrub: 200 gram hiçbir işe yaramayan bir ürün istiyorsanız tam olarak o bu arkadaşlar. Hiçbir işe yaramıyor yani hiç, sıfır. Sonuna kadar bitirdim, acı biberli, kötü kokuyor. İçerisindeki tanecikler çok küçük. Ürün kapakta birikiyor ve ince sıvı yapısından dolayı kapağı açtığımda dökülüyor. Daha fazla yeremeyeceğim bunu. Berbat.

Superdrug Coconut & Shea Butter Body Butter: Hindistan cevizli ve shea yağı içeren bu butter ı Watsons 'dan aldım içeriyormuş. Bu tarz butterları ben pek sevmiyorum. Öylece kapağını bir kere bile açmadan durdu. Butter kullanmayı zahmetli buluyorum, zaten o kadar kuru bir cildim yok. Kullanacak birine verdim bile.

Dermo Care Kakao Yağı: Spf 2 (yazıyla iki) içeriyor. Yoğun bir petrol kokusu var. Bir kaç kere kullandım, daha fazla katlanamayacağımdan çöpe gidiyor.


Avon Care Royal Jelly El Kremi: Silikon dokusunda bir el kremi. Ballı olan şeyleri seviyorum (ürün arı sütlüymüş) diye aldım ama binde birine bile gelemedim. Bir türlü emilmiyor ve elleri bembeyaz bırakıyor. Gece uyumadan önce süreyim desem, uyurken elimi kolumu gözümün üstüne koyduğum için sabah sivilcelerle uyanmamam ihtimal dışı. Bunu da verdiğim kişiye kupkuru ayaklarında kullanmasını önerdim.

Oversa Premium Asetonsuz Oje Çıkarıcı: Pamuk Yağı ve Özleri: Aseton içermiyor ama bir gün tırnak kenarımda ufak bir yara vardı ve ojelerimi çıkartırken bu oje çıkartıcı yaraya da geldi, öldüm acıdan! Yani eğer kullanacaksanız yaralardan uzak tutun derim. Maalesef ağız kısmında tıpası yok. Ben pamukla şişenin ağzını kapatarak alıyorum. Bir de keskin bir kokusu ve bunun üzerinde yağlı bir koku var. Bugün kullansam odamı ne kadar havalandırırsam havalandırayım yarım gün o koku odamdan çıkmıyor ve odaya her giren oo burası ne kokuyor ya! diye tepki veriyor. Bir daha alır mıyım, almaz mıyım? Elimde iki şişe Wynn marka asetonsuz oje çıkarıcı var, eğer onlardan memnun kalmazsam ve denemek için başka bir ürün de bulamazsam alırım. Oversa oje çıkarıcı alışveriş yazımı okumak için tık tık.

Adını Hatırlamadığım Sıvı Sabun: Gratis 'ten aldığım seyahat kaplarından biri kardeşimin okul çantasından çıktı. Okulunda bir ara sıvı sabun olmadığını söylediği için kim bilir hangi marka sıvı sabunu koyup vermiştim. Bitirmiş. Kap da bir daha kullanılamayacağı için çöpe gidiyor.

Sweet Snuggles Çikolatalı ve Vanilyalı El Kremi: Daha önce de elimde aynı üründen vardı ama bitiremeden çöpe göndermiştim. Elimde yedeği varmış, yarısına kadar kullandım ama sevemedim. Çikolata aşığıyım ama kokusu biraz değişik geldi. Krem de gerçek anlamda yağlı. Tarihinin geçmesine daha var, bu da bir tanıdığa gidenlerden.


The Body Shop Kaş Kirpik Jeli: Blogumu ilk açtığım zaman almıştım. Kirpik sabitleme konusunda çok iyi, jel görünümü ve sertliği olmuyor. Kirpiklerime maskara uyguladığım için ( maskarasız çıkmam abi! ) bir kaç kere deneme şansım oldu onda da sevmedim. 6 aylık bir ömrü olduğunu düşünürseniz benim bu ürünü o sürede bitirme şansım yok. Bu sebeple bir daha almayabilirim.

Nascita Göz Kalemi: 3. Bitenler ve Çöpe Gidenler yazımda farklı rengindan bahsetmiştim, o yazıyı buraya kopyalayıp bir iki kısmını değiştirirsem tam düşüncelerimi ifade etmiş olurum. "Bir kozmetik dükkanından iki farklı çeşidini almıştım. Bu lacivert ve gümüş renk simlere sahip, asansörlü, kapağı zırt pırt kırılıp kaybolanı, öbürü de aynı özelliklere sahip ama simsiz koyu mavi bir renkteydi. Baktım içinde az kalmış, bol bol kullanıp bitirdim. Vasat ile orta arası bir ürün. Bir daha bulabileceğimi sanmıyorum, bulsam da almam."

Markası silinmiş Mavi Far: Üzerinde kuğu simgesi var, hangi markaya ait ki acaba? Işıltılı bir far. Mavi farların duruşunu kahverengi gözlere sahip kişilerde çok sevsem de kendi yeşil gözlerimde feci kötü duruyor. Bir ara sırf bu farı kullanmak suretiyle diğer hiçbir fara yaklaşmadım tabi bu durum Naked bebişime kadar sürdü. Sana daha fazla yer yok kuğulu mavi far, uzaklaş benden.

Oriflame Dual Core Fondöten: Oriflame 'dan online alışveriş yaparken eğer sepetimin tutarı azsa sürpriz paket eklerdim. Sürpriz paketlerden birinin içerisinden bu ürün çıkmıştı. Rengi sand. Renkli ten ürünleri kullanmadığım için hiç denemedim bile zaten görünen rengi benim buğday tenime kıyasla çok koyu. Gidiyor.

Avon Pro-to-Go Baby Lips: Kullandığım ilk rujum! Lise zamanı almıştım, en sevdiğim renkti. Yukarı doğru ittirmeli, kapaklı bir ambalajı vardı. Bu ambalajından dolayı bir daha almayacağım. Çünkü kendi kendine çantada açılıp hem kırılıyor, hem eriyor, hem de bütün çantayı mahvediyor. Hatta son seferde bir yeri mahvetmediği için ruju eritme yöntemi ile tekrar aynı ambalajına koydum ama bu sadece ömrünü kısa süreliğine uzattı.  3 tane falan bitirmişimdir. İlk defa tekrar ve tekrar aldığım tek ruj ama biraz sıcağı gördüğü an entropisi tanım yapıyor. Çöpe gidiyor. Satılıyor dahi olsa almam, çektiğim çileye değmez.

Essence Kiss Care Love Dudak Kremi: Essence markası ile aramın bozulmasına neden olan ürünlerden biri bu. Şıpsevdi sakızlar gibi kokuyor ama dudak üzerinde metalik bir görüntü bırakıyor. Aldığımdan beri çevirme mekanizması bozuktu. Yarısını anca bitirmişimdir. Bir daha almam.

Lypsyl Dudak Kremi: SPF 15 içeriyor. Bal kokulu ürünleri seviyorum diye aldım ama tamamıyle avokado kokusu var. Kozmetik ürünlerde meyve kokusuna katlanamıyorum bunu daha önce söylemiştim bu sebeple severek kullandığım bir ürün olmadı. Mekanizmasını hareket ettiren şey minik bir arı! Bu çok sevimli ama aynı zamanda bal kokusu olur düşüncemi desteklediği için kendimi kandırılmış gibi hissettim. İçerisinde dörtte biri kaldı ama daha fazla katlanamayacağım , çöpe gidiyor.

Missha Signature Real Complete B.B Krem: Ten rengime uygun b.b krem arayışlarım hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer de tester kutumdan çıkan bu oldu. SPF 25 ve PA ++ içeriyor. Maalesef bu b.b krem de tenime uymadı. Missha 'nın b.b kremleri ile hiç mi anlaşamayacağım ben?

Avon Ruj Testerları: Üstte yazdığım, rengine bayıldığım Baby Lips ve kendime yakıştıramadığım Sparkling Nude.

   Buraya kadar okuduysanız, teşekkür ediyorum. Yazım yanlışlarım varsa lütfen beni affedin. Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın!

4 yorum:

 1. Ne çok ürün bitmiş gitmiş ya da çöpü boylamış:p Gelsin yenileer:) Yalnız benim dikkatimi en çok Balmy eldiven çekti bunu nasıl kullanıyosn ve nerde bulabiliriz? Bir de temiz içerikli roll on Allday. Çok merak ettim kendisi için ben de Rossmanları talan ediciiim:)

  YanıtlaSil
 2. Balmy eldivenler Gratis 'te satılıyor canım. Eline geçiriyorsun ve sadece suda biraz ıslatarak tüm makyajını çıkartıyorsun. Sonra su ile durulayıp kurumaya bırakıyorsun. Denemeni tavsiye ederim. Çok teşekkür ederizz, harikasın :*

  YanıtlaSil
 3. alfree deodorantlar tekrar geldi rossmann a

  YanıtlaSil
 4. Geçenlerde Rossmann ziyaretim sırasında görmüştüm, sanırım 4 farklı çeşit olarak gelmişler hem de. Teşekkür ederim yorumun için.

  YanıtlaSil