Mimlendim! - 4

   Bugün blogumda yine bir mim yazısı var. Yazılarını zevkle okuduğum Sevgili Buralı Olmayan beni mimlemiş; ben de zaman kaybetmeden cevaplamak istedim. Konu kitaplar!

*Arabada kitap okurken rahatsızlanır mısın?

   Her koşulda kitap okuyabilirim ancak arabada okuduğumda alıyor beni bir mide bulantısı. Yine de sürekli ara vererek okuyorum. Aralıksız okuyabilmeyi hep istemişimdir.


*Hangi yazarın tarzı tam senlik, neden?

   Kesinlikle Stephen King. İlk okuduğumdan beri istisnasız her kitabını çok sevdim. O kadar mükemmel bir hayal gücü var ki; hayran olmamak elde değil.


*Harry Potter serisi mi Alacakaranlık serisi mi? Cevabını desteklemek için üç sebep belirt.

   Harry Potter serisi; olayların geçtiği ortamın en ince ayrıntısına kadar kurgulanmış olması, Dumbledore , konunun özgün olması.*Kitaplarını koklar mısın?

   Evet :)


*Kitaplığının en ince kitabı hangisi?

   Güvercin - Patrick Süskind (82 Sayfa)


*Kitaplığının en kalın kitabı hangisi?

   Mahşer - Stephen King (1216 Sayfa) (  )*İyi bir okuyucu olduğun kadar iyi bir yazar mısın? Geleceğinde yazarlık görüyor musun?

   Belki eskiden iyi bir okuyucuydum ama maalesef zamansızlık ve edindiğim yeni uğraşlar sebebiyle artık kendime okuyucu bile diyemiyorum. Yazmak ise, herkes bir şeyler karalar, herkes karaladıklarını bastırabilir. Gelecekte yazar olabilirsem "Ben olmuşum artık" dedirtir kendime.* Daha önce okuyup da nefret ettiğin bir kitabı verecek olsaydın hangisi olurdu?

   Şahane Hatalar


*Harry Potter ya da Açlık oyunlarına benzeyen ama daha az bilinen bildiğin bir seri var mı?

   Harry Potter veya Açlık oyunları kadar sevdiğimden değil ancak Cassandra Clare 'in 3 kitaplık Cehennem Makineleri serisi de güzeldi.


*Zombiler mi Vampirler mi?

   Zombiler biraz kokuyor. Eğer Edward gibi olmayacaksa vampirleri alayım ben.*Son olarak komple aşk romanı mı yoksa biraz aşk sahnesi karıştırılmış aksiyonlu romanlar mı?

   Aşk üzerinde dönen kitaplar içimi öldürüyor. Minimum aşk, abartılmamış aksiyon olsun.Ben de Yeşim Dedi,  Kozmetik AşığıHer şeyden Bir Tutam ve Su Perisi 'ni mimliyorum.

   Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın!

6 yorum:

 1. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım ben de bloguma beklerim sevgiler :)
  makyajtavsiyem.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 2. Zombileri ne ara kokladın yahu :)))

  YanıtlaSil
 3. @Makyaj Tavsiyem Teşekkür ederim, hemen geliyorum :)

  YanıtlaSil
 4. @Buralı Olmayan Aman aman, hiç sorma. Hem ruhsuz hem de kötü kokulular :p Hiç tavsiye etmiyorum, bir daha almam :p

  YanıtlaSil
 5. Read the book gif ine bayıldım:D Stephen King'den bana en sevdiğin romanı tavsiye et bebek! Okicam:)
  Çok teşkür ettim ben de hemen yaptım=)

  YanıtlaSil
 6. @Kozmetik Aşığı Benim o gif teki gibi suratıma kitap fırlatılmasına ihtiyacım var ^_^ Bilemedim ki şimdi, hepsi en sevdiğim :) Bi'ara kitaplığımı iyice karıştırıp seçmeye çalışayım en iyisi... Teşekkürler :*

  YanıtlaSil