Bitenler ve Çöpe Gidenler - 96

Dolu dolu ürünler bitirdiğim yaz mevsiminden sonra geçtiğimiz ay sadece birkaç ürünü bitirebildim. Eylül ayı, yine her sene olduğu gibi bu yıl da en hafif bitenler ve çöpe gidenler yazısını yazdığım ay oldu. 

Keyifli okumalar!
Yves Rocher Pure Calmille Cleansing Micellar Oil: Makyaj temizliğinde "double cleansing" metoduna başladığımdan beri MAC markasının makyaj temizleme yağını kullanıyordum, ta ki bir gün değişiklik yapıp Yves Rocher 'ye şans verene kadar. Temizleme performansları benzer olsa da, bu ürün kesinlikle MAC ile yaşadığım gözde buğulanma sorununu en aza indiriyor. Yeniden alabilirim.


L'occitane Immortelle Precieuse Essential Water: Yıllardır methini duyduğum ancak bir türlü sıranın gelmediği bu toniği epey sıradan buldum. Bol bol kullandığım hâlde bir senede ancak bitirebildim.


Bepanthol Cilt Bakım Kremi: Her ne kadar cilt bakımına yüklü ödemeler yapsak da Bepanthol her zaman evde bulunan joker nemlendiricilerden. Şu an evde bu markanın başka seriden bir nemlendiricisi mevcut.
Babe BiCalm+  Ampul Yatıştırıcı ve Onarıcı Etkili Konsantre Bakım: Kızarmaya meyilli hassas ciltlere özel üretilmiş, yağsı yapıda cildi yumuşacık yapan bir ürün. Her ne kadar cildimdeki etkisini sevsem de miktarına göre fiyatını yüksek buldum. İndirimde alabilirim.


Sun Ozon Apres Güneş Sonrası Kağıt Maske: Cildi güzel nemlendiren ve güneş sonrası gerginliği alan kağıt maskelerden. Tekrar almamı sağlayacak bir özelliğini görmedim.


A'pieu Pure Block Daily Sun Cream SPF 45 PA+++: Mandalina kabuğu gibi kokan, hafif jel-krem yapılı, makyaj altında kullanıma uygun güneş kremi. Yok gibi güneş kremlerini seven, karma-yağlı cilde sahip olanlara önerebilirim.

Phyto Phytokeratine Repairing Thermal Protectant Spray: Saçlarıma ısıl işlem uyguladığımda kullandığım ve kısmen ısıdan koruduğunu düşündüğüm kremsi yapıdaki durulanmaz sıvı saç kremi. Nemi havlu ile alınmış saçıma ısı uygulamadan önce uygulayarak kullandım. Denemek istediğim diğer ısı koruyuculardan sonra yeniden almayı değerlendirebilirim.


Bade Natural Soğuk Sıkım Jojoba Yağı: Soğuk sıkım olması nedeniyle tercih etmiştim ancak saçlarımda bir etkisini görmedim. Yeniden almayı düşünmüyorum.


Shiffa Home Tatlı Badem Yağı: Saç bakımında olmazsa olmazlardan biri tatlı badem yağı; bittikçe alıyorum.
DermaPeel Banyo Kesesi İnce: Banyoda yıllarca örgü lif kullanmış bir insan olarak kesenin işe yarayacağına hiç ihtimal vermiyordum. Bir gün bir indirim dönemi gözüm öyle dönmüş ki, bu kese de dahil bulduğum her şeyi almışım. Uzun bir süre stok çekmecelerimden birinde kaldı, sonunda denemeye karar verdim. Aman tanrım, o da ne! O kadar fazla ölü deri döküldü ki, banyodan çıktığımda tenim bebek teni gibi yumuşacıktı. Ancak ne yazık ki "ince" çeşidini yıllardır piyasada göremiyorum ve bu da stoktaki sonuncusuydu. "İpek" olanı denemek için aldım, umarım aynı etkiyi gösterir.


Avon Herstory EDP: La Vie est Belle parfümü ve paçuli notasının karışımı ile unisex bir koku olduğunu düşünüyorum. Kişisel zevkime uygun olmadığı için tam boyunu almam.   Benim Eylül ayında bitirdiklerim bu şekildeydi. Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder