Bitenler ve Çöpe Gidenler - 103

   Merhaba!

   Her ay olduğu gibi bu ay da bitenler ve çöpe gidenler yazı dizisine bir yenisini eklemek için bilgisayar karşısına oturdum ve fark ettim ki Nisan ayında neredeyse hiçbir şey bitmemiş. Bu sebeple bugün epey kısa bir yazı sizleri bekliyor!Diadermine Arındırıcı T - Bölgesi Bantları: Şu zamana kadar kullandığım en başarılı siyah nokta bantları. Hakkındaki yorumlarımı okumak için ürün adına tıklayabilirsiniz.


Cosmed Revolution Detoxing Eye Contour Serum: İçeriği büyük hayallere sebep olan ancak bende pek de bir işe yaramayan göz çevresi serumu. Göz çevremi nemlendirdikten sonra üzerine bu serumu uygulayarak kullandım, uzun süre kullanıma yetecek kadar bol ürün içeren, su yapılı kolayca emilen bu ürün bende etkisiz oldu.


Bioderm Sensibio Mild Cleansing Foaming Gel: Yüzü germeden ve tahriş etmeden güzelce temizliyor. Aynı markanın Atoderm serisinin yüz yıkama jelini daha çok sevsem de, denk geldikçe bunu da kullanıyorum.


Missha Bubble Maker Lif: Yüze sürterek kullanmak istenildiğinde cildi fena hâlde çizen, ancak pek köpürmeyen temizleyicileri üzerine uyguladığınızda devasa köpükler oluşturmaya yarayan bir ürün. Ben de köpürme potansiyeli düşük olan yüz temizleme ürünlerinden mercimek kadarını bu ürün yardımıyla kullanıyordum. Ancak cilt bakımında gereksiz bir adım olduğu için elim pek gitmedi ve artık çöpe gidiyor.
Belif Aqua Bomb Hydrating Toner: "Kuru, susuz cildi anında nemlendiren ve canlandıran hafif bir tonik losyon..." açıklaması ile satışa sunulan bu ürünün nemlendirme özelliği bir sudan farksızdı. Bu serinin tüm ürünleri bende hayal kırıklığına neden oldu. 


L'occitane Pivoine Sublime Creme Perfectrice: Ambalajı tatlı, yoğun şakayık kokulu, bol silikon içeriği ile cilt dokusunu anlık düzgünleştirmeyi hedefleyen nemlendirici. Hakkında pek negatif bir şey söylemeyecektim ta ki üzerine makyaj yapmayı deneyene kadar. Üzerine yapısı en hafif kapatıcılardan olan YSL Touche Eclat 'ı uyguladığımda bile altındaki nemlendirici toparlanıp silgi tozu gibi parça parça olmaya başladığında aramızdaki her şey bitmişti. Tam boyunu almam.


Bioderma Sensibio H2O Misel Su: Tembel günlerimde elimin gittiği, uzun yıllardır vazgeçilmezim olan, makyajı saniyeler içerisinde temizleyen ve hassas cildimi rahatsız etmeyen "holy grail" diyebileceğim bir ürün. Tam boyu her zaman makyaj masamda.
Deborah Extraordinary 5in1 Mascara Black: İçerisinde fiber kıllar sayesinde kirpikleri daha uzun ve hacimli gösteren maskara. İlk açıldığında fazla ıslak olduğu için kirpikleri yapıştırıyor ve fazla ürünü sıyırarak kontrollü uygulamak sabah telaşesinde zorlayıcı oluyor. Maskaranın kıvamı oturduğunda tam etkisini gösteriyor ancak henüz ikinci ayındayken gözlerimi yakmaya başladığı için üzülerek yollarımızı ayırma kararı aldık. Hepi topu 15-20 seferde güzel etki alabildim, bu nedenle yeniden almam.


Alterra NaturKosmetik Wimpernkur: Alterra markasının eyeliner fırçalı, plastik ambalajda satışa sunulan kaş kirpik serumu. Göz içine kaçmadığı sürece yanmaya neden olmadı; hem kaş hem kirpikte kontrollü uygulama açısından aynı markanın maskara fırçalı olan ürününü daha çok sevmiştim. Ancak her iki ürünün de bir etkisini göremedim. Bu ürünü koyu renkli oje sürmeden önce tırnak kenarına geçerek bulaşmayı engellemek için kullanarak bitirdim.


Isana Dekollete Serum: Pompalı ambalajda, boyun ve degaje bölgem için ikişer pompa alarak kullandığım, jel yapılı ürün. Ne nemlendirdi, ne sıkılaştırdı, duştan sonra sıradan bir nemlendirici kullansaydım daha iyi olurdu. Zaten jel yapıdaki hiçbir nemlendirici ile anlaşamıyorum, bunu bildiğim hâlde nedense yıllardır kendimi aynı pozisyona sokup duruyorum. Evet, kendime serzenişim bu şekildeydi.
Sephora Blue Lilac EDT: Sephora bu parfüm ile eşsiz bir koku yakalamış. Günlük olarak sıcak notaları kullanmayı sevsem de bu parfümü kullandığım anlarda kendimi mutlu hissettiğimi de yadsıyamam. Düşük yayılımı, orta kalıcılığı ve soğuk alt notaları ile tam boyunu spor salonunda kullanıyorum. 


Kokucuk Miel EDT: Gerçek bir bal kokusu, uygun notalarla nefis bir ilkbahar/yaz parfüm yaratılabilir. Tam boyunu alabilirim.


Kokucuk Lab Iso E Super EDT: Tek başına bir parfüm olarak kullanmak için uygun olmayan, ancak diğer notalarla birleştiğinde sıcak bir ten hissi yarattığını düşündüğüm nota. Kokucuk üzerinden alışveriş yaparsam sepetime tam boyunu eklemeyi düşünüyorum.
Ve Colgate Advanced White Charcoal diş macunu (beyazlatma etkisi vasat-mış) erkek kardeşimin, Watsons Organic Cotton Pads ise ikimizin birlikte kullandığı yardımcı ürünlerden oldu.   Benim Nisan ayında bitirdiğim ürünler bu şekildeydi. Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder