Bitenler ve Çöpe Gidenler - 1

Bloglarda okumaktan en zevk aldığım bölümlerden biridir bitenler postları. O yüzden blog yazmaya karar verdiğimde biten ürünlerimin resimlerini sizler için çekmiştim. Aslında çok fazla ürün bitiremiyorum ama umarım bu durum değişir :)

Markası silinmiş Jel Kolonya: Yıllar önce kuzenimin verdiği bu jel formdaki kolonyanın hoşuma giden tek şeyi kokusuydu. O zamanlar daha antibakteriyel jellerle karşılaşmadığım için bu kolonya kokusundan uzak kokuyu çok ilginç bulmuştum. Tabi ki jel olduğu için de dikkatimi çekmişti. Ama neredeyse hiç kullanmadım, evde görüp merak eden misafirlere ikram ederek(!) bu seviyeye zor getirdim. Geçen yıllar kendisinden bir şey götürmediği ve de götürmeyeceği için çöpü boyladı.


Rexona Bamboo Deodorant: Ben eskiden tam bir deodorant severdim, kokusunu hoş bulduğum her deodorantı alırdım. Bu ürün de ambalajına bakarsanız çook eski. Bayılarak kullandığım bir üründü. Kullandığım bütün deodorantlarda olduğu gibi bu da 24 saat etkili değil. Elimdeki eski form alüminyum içermiyor. Eğer yenisi de alüminyum içermiyorsa kesinlikle alırım.8x4 Wild Flower Deodorant: 35ml lik bu deodorant çiçek kokusu olduğunu iddia etse de ben o kokuyu alamadım. Çok hafif bir turunçgil kokusu gibi sanki. Küçük ambalajdaki deodorantları bir türlü sevemiyorum. Yazın çantama atıp gezdim, nihayetinde de bitirdim. Alüminyum içermemesi olumlu yönlerinden biri, tabi ki ambalajının tasarımı da :) Bir daha alır mıyım, belllki :)


Shiseido Perfect Rouge RS 701: Açık pembe rujları beğenmesem de bana hediye gelen bu ruju bir iki kere sürmüşlüğüm vardır. Taa ki içerisinde kurşun olduğunu öğrenene kadar. Uzun uzadıya bir şeyler yazmaya gerek yok, kendisi direk çöpü boyladı.


Avon Color Trend Rich Berry: Bu ruju daha önce bir blogda görmüş ve denemek için listeme adını not etmiştim. Katalogda ilk gördüğümde de sipariş etmiştim. Daha kullanmak nasip olmadan kurşun testinden geçirdim diğer tüm rujlarımla birlikte. Bunda da kurşun çıktı. Çöpe gidiyor.


                                                                                                                                                                             CW (Charles Worthington) Brilliant Shine Conditioner: Watsons'ta iki al bir öde kampanyası varken iki tane almıştım, birini bitirdim sonunda. Saç kremi kullanmayı sevmediğimden midir bilmiyorum ama beğenmedim bu ürünü. Düzenli kullandığım halde bir işe yaramadı. 75 ml ürün bana 1 kilo gibi geldi, kullan kullan bitmiyor. Diğerini açmadım, öylece duruyor evde. Bir daha almam.Apaks Makyaj Temizleme Pedi: Kendisine bir çok blogda rastladığımdan dolayı bir şans vermek istedim ve sonuç mükemmel. Bir pamuktan ne bekleniyorsa yerine getiriyor. Ben bunları toniğimi uygularken ve göz makyajımı temizlerken kullanıyorum :) Kaç paket bitirdim bilmiyorum. Yenisini kullanmaya başladım bile :)

Bitirdiklerim ve çöpe gönderdiklerim bu kadardı. İçlerinde sizin de kullandığınız ürünler var mı? 

Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder