İnceleme: Flormar Blur Effect BB Cream

   Merhaba,  bugün sizlere marka - blogger iş birliğinden ötürü son zamanlarda  epey popüler olan bir üründen bahsedeceğim.
   Geçtiğimiz aylarda Flormar yeni bir koleksiyon çıkardı ve tanıtım amaçlı tüm koleksiyon ürünlerini bazı blogger ve youtuberlara gönderdi. Sizi bilmem ama ben bu tarz ürünlere her zaman mesafeli yaklaşmışımdır; üç yıldır yazdığım blogumda hiçbir zaman tanıtım yazısına yer vermedim, bundan sonra da yer vermeyi düşünmüyorum.

   Ancak boş bir zamanımda Flormar mağazasını gezerken bazı ürünleri deneme fırsatı buldum; ilk izlenim olarak Blur Effect BB Cream 'den hoşlanınca alıp denemeye karar verdim ve kendi yorumlarımı yazmak istedim.   Lise çağındaki genç kızlara yönelik olarak piyasaya sürülen Back to School koleksiyonundan Flormar Blur Effect BB Cream, serideki diğer ürünler gibi doğallık çizgisinden ayrılmadan daha iyi görünmenizi hedefliyor.

   Flormar Blur Effect BB Cream, adında da belirtildiği gibi cildi pürüzsüz ve bebeksi göstermeyi hedeflerken; kusurları belirsizleştirmek ve mat bir görünüm sağlamak vaatlerini de taşıyor.   Kutunun arka yüzeyinde ürün hakkında bilgi ve içerik listesi yer alıyor. İçerik listesinde ürün vaatlerini kanıtlar nitelikte ana bileşenlerde silikon türevleri olan siklopentasiloksan ve dimetikon çeşitlerine rastlanılıyor.

   Flormar Blur Effect BB Cream kutusuyla aynı şekilde mavi ekose desenli basit bir ambalaj içerisinde satışa sunuluyor. 01 Light, 02 Light Medium ve 03 Dark Medium olmak üzere toplamda üç renk seçeneği bulunuyor. Bendeki 02 Light Medium rengi.   İçerisindeki silikon türevleri ile gözenekleri doldurarak pürüzsüz, kadifemsi bir bitiş sağlayan Flormar Blur Effect BB Cream, renk pigmentleri ile doğal bir şekilde cilt rengini eşitliyor ve saatlerce rötüş istemeden mat bitişini koruyor. Aynı zamanda SPF 30 içeriyor ve gündüz cilt bakımı / makyaj rutinimde hem makyaj bazı, hem renkli örtücü, hem de güneş koruyucu görevlerini tek başına yerine getiriyor.   Uygulama sonrası ortadan kaybolan hafif kokulu Flormar Blur Effect BB Cream, örtücülük bakımından pek çok bb kremle aynı. Bir fondöten kapatıcılığına sahip olmasa da; az - orta örtücülük ile günlük doğal makyalarda yeterli oluyor.

   Kalıcılığı ise şaşırtıcı derecede başarılı; Flormar Blur Effect BB Cream gün sonunda makyajımı silene kadar yüzümde duruyor.   Flormar Blur Effect BB Cream 35 ml ve açıldıktan sonra 12 ay içeriside bitirilmesi gerekiyor.

   Karma ve yağlı ciltler için üretilen Flormar Blur Effect BB Cream 'i  iyice nemlendirdiğim cildime uyguluyorum ve üzerine herhangi bir baz, pudra ya da güneş kremi kullanmama gerek kalmadan makyajımı tamamlamış oluyorum.

Puanım;
Yapısında bolca silikon bulunduğu için yarım puan kırsam da, her gün kullanmamak şartıyla en sevdiğim ürünler arasında yerini aldığını söylemeliyim.


   Flormar Blur Effect BB Cream 'i Flormar mağazasından 24,90 TL 'ye almıştım.  Online sitesinde şu an indirimle 19,90 TL 'ye almak mümkün. Denemek istediğim başka renkli ten ürünleri olmasa yedeklemeyi düşünürdüm.

   Bir sonraki yazıya kadar kendinize cici bakın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder